Jakie dokumenty do kredytu samochodowego?

Starając się o kredyt nie da się uniknąć formalności. Co prawda nie są one skomplikowane, a pracownicy banków pomagają je skompletować, jednak czasami może to być odstraszające. Nie ma się co zniechęcać i warto przebrnąć przez drogę formalną, by móc spokojnie korzystać z kredytu samochodowego. Jeśli przed wizytą w banku postaramy się skompletować niezbędne dokumenty, to na pewno przyspieszymy decyzję kredytową.

Co przygotować przed wizytą w banku?

Po pierwsze bank będzie chciał potwierdzić naszą tożsamość. Koniecznie więc musimy wziąć dowód osobisty i inny drugi dokument. Ubiegając się o kredyt samochodowy nie musimy mieć prawa jazdy, toteż bank nie będzie tego sprawdzał. Jednak gdy je posiadamy, to mogą posłużyć jako drugi dokument, ewentualnie możemy przedstawić również paszport. Niezbędne będzie również zaświadczenie o zarobkach, które ma obowiązek wystawić pracodawca na wniosek pracownika. W przypadku prowadzenia działalności gospodarczej dokumentów będzie nieco więcej. Potrzebować będziemy informację o prowadzeniu działalności z CEIDG lub KRS, a także zaświadczenie o wysokości osiąganych dochodów. Może to być PIT-36 albo zaświadczenie wydane przez Urząd Skarbowy. Bezpieczniej upewnić się wcześniej w banku, który dokument jest dla niego istotniejszy. Gdy o kredyt samochodowy ubiega się rencista bądź emeryt wtedy niezbędna będzie decyzja o przyznaniu emerytury/renty, jak również potwierdzenie otrzymywania świadczenia pieniężnego.

Niezbędne dokumenty samochodu.

Decydując się na kredyt samochodowy musimy już mieć podjętą decyzję jaki samochód chcemy kupić. Bank poprosi również o dokumenty samochodu min. kserokopię dowodu rejestracyjnego albo karty pojazdu, a także zaświadczenie z sądu że samochód nie widnieje w rejestrze zastawów (przy samochodzie używanym). Już na tym etapie niezbędna będzie także umowa kupna-sprzedaży samochodu lub faktura.

Uproszczenie formalności.

W przypadku gdy chcemy kupić samochód prosto z salonu formalności możemy sprowadzić naprawdę do minimum. W takim przypadku najlepiej skorzystać z oferty kredytowej banku samochodowego. Takie banki posiadają wszystkie najpopularniejsze marki, a formalności załatwia się w salonie samochodowym. Za jednym zamachem załatwimy samochód i jego finansowanie.